Usługi
Analizy składu stopów metali
Realizowana przez firmę Cynel Unipress polityka jakości wymaga, aby cały proces produkcyjny, począwszy od etapu zaopatrzenia w surowce aż do konfekcjonowania wyrobów gotowych podlegał ścisłej kontroli.
Jednym z elementów systemu kontroli jakości jest monitorowanie składu chemicznego produkowanych przez nas spoiw. Do tego celu wykorzystywana jest jedna z najnowocześniejszych technologii analitycznych - spektrofotometria komputerowa. Dzięki zastosowaniu jednego z najnowocześniejszych spektrometrów iskrowych otrzymywane dane są bardzo precyzyjne.
Dotychczas technologia ta wykorzystywana była wyłącznie na wewnętrzne potrzeby naszej firmy. Jednakże wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu części naszych klientów zdecydowaliśmy o udostępnieniu możliwości, którymi dysponuje posiadana przez nas aparatura pomiarowa.
Zapraszamy więc do korzystania ze świadczonych przez nas w tym zakresie usług. Gwarantujemy ich wysoką jakość, rzetelność oraz wiarygodność otrzymywanych wyników, potwierdzaną wystawianym po zakończeniu badań atestem analizy.
Wszelkie pytania w tym zakresie prosimy kierować do Działu Marketingu naszej firmy.
Konsulting w dziedzinie technologii produkcji
Firma Cynel Unipress od 1984 roku prowadzi działalność w zakresie produkcji wielordzeniowych i monolitycznych spoiw do lutowania miękkiego, oferując szeroki zakres gatunków stopów i topników. Opracowanie technologii wytwarzania tego typu spoiw zawdzięczamy specjalistom Zakładu Wysokich Ciśnień Polskiej Akademii Nauk.
Przez te wszystkie lata zdobywaliśmy doświadczenie i wiedzę, które dzisiaj umożliwiają nam świadczenie usług na odpowiednim poziomie. W dużym stopniu jest to również zasługą naszych Klientów, którzy wspólnie z nami poszukiwali rozwiązań pojawiających się problemów technologicznych. To właśnie dzięki stale rosnącym wymaganiom i oczekiwaniom naszych Klientów Cynel Unipress jest dziś wiodącym producentem w branży, a nasze wysiłki i dążenie do stałego podwyższania jakości naszych produktów i usług zostały uhonorowane nadaniem Certyfikatu Systemu Jakości ISO 9001.
Będziemy zaszczyceni, mogąc dzielić się z Państwem naszą wiedzą i doświadczeniem oraz służyć Państwu pomocą w udoskonalaniu stosowanych w Państwa firmach technologiach produkcji wykorzystujących technikę lutowniczą.
Nasi specjaliści są do Państwa usług.
Wszelkie pytania w tym zakresie prosimy kierować do Działu Marketingu naszej firmy.
Spektrofotometria - jak to działa?
Każda substancja w stanie stałym, ciekłym czy gazowym odpowiednio wzbudzona emituje promieniowanie o różnych długościach fali.Promieniowanie to jest charakterystyczne dla danej substancji i tworzy jej widmo.
Wykorzystywany w firmie Cynel Unipress spektrometr emisyjny analizuje widma badanych próbek, to znaczy identyfikuje i mierzy wyemitowane przez nie promieniowanie i na tej podstawie określa ich skład chemiczny.
Iskra o wysokim napięciu wzbudza i powoduje parowanie części materiału, którego skład należy określić. Światło emitowane w tym procesie zawiera promieniowania różnych pierwiastków, obecnych w analizowanym materiale. Intensywność światła każdej linii spektralnej jest proporcjonalna do koncentracji pierwiastka, które je wyemitowało.
Zadaniem spektrometru jest podział i selekcja różnych linii spektralnych, które mają być zanalizowane i ich ilościowe określenie.
Ten warunek można zrealizować stosując element optyczny - polichromator. Polichromator składa się ze szczeliny wejścia, siatki dyfrakcyjnej i określonej liczby szczelin wyjściowych, które odpowiadają ilości analizowanych pierwiastków.
Fotopowielacz ustawiony odpowiednio do każdej szczeliny wyjścia wyłapuje i mierzy ilość wybranego światła monochromatycznego i przetwarza ją w sygnał elektryczny, który zostaje wzmocniony i przetworzony w sygnał cyfrowy. Na jego podstawie komputer oblicza stężenie poszczególnych pierwiastków.
Kalibracja jest przeprowadzona przy użyciu atestowanych wzorców. Wprowadzanie krzywych i obliczanie elementów zakłócających odbywa się w sposób automatyczny bez ingerencji użytkownika. Dzięki temu analizy są zawsze wiarygodne, precyzyjne i dopracowane.
Wykorzystywane w naszej firmie urządzenie zostało skonstruowane specjalnie pod kątem zastosowania w odlewnictwie, czyli tam gdzie wymagane jest precyzyjne określenie składu używanych materiałów.
Przy wytopie metali i otrzymywaniu stopów o określonym składzie analiza spektrometryczna jest bardzo istotna. Znaczący postęp dokonał się w automatyzacji procesu co przejawia się w szybkości przeprowadzania analiz. Rutynowej kontroli jakości półproduktów i produktów finalnych można dokonywać używając spektrometrów emisyjnych zarówno podczas jak i na końcu procesu produkcyjnego.
Dysponujemy oprogramowaniem pozwalającym na przeprowadzanie analiz stopów na bazie:
- cyny,
- ołowiu.
Zapraszamy więc do korzystania ze świadczonych przez nas w tym zakresie usług.